English   polski  
 

Tarnobrzeska Biblioteka Cyfrowa

English   polski  

Informacje

Wiadomości

rss20

Przeglądanie biblioteki w HTML 5
18.04.2017
Aby skorzystać z tej funkcji należy mieć przeglądarkę wspierającą HTML5, co mają już wszystkie przeglądarki. Po wyszukaniu interesującej nas pozycji w bibliotece w opcjach przeglądania pojawi się nowe pole wyboru "DjVu - HTML5", ależy go wybrać i po kilku chwilach będzie można przeglądać wybraną pozycję właśnie poprzez HTML5. Mamy nadzieję, że poprzez dodanie tej opcji zawartość biblioteki trafi do większej ilośći odbiorców.
Jak korzystać z biblioteki cyfrowej.
12.04.2017
W związku z ograniczeniami przeglądarek Chrome oraz Mozilla Firefox od wersji 52 wprowadzonymi w marcu 2017 r., które uniemożliwiają uruchamianie wtyczek Java, prosimy o korzystanie z przeglądarki Internet Explorer lub nie dokonywać aktualizacji przeglądarki do wersji 52. Sposób przeglądania został pokazany we wcześniejszej wiadomości. Osoby które chcą korzystać z Internet Explorer 11 muszą dokonać aktualizacji Java do wersji 8 pobierając ją stąd .
Sposób przeglądania publikacji w formacie DjVu
13.03.2017
Instrukcja przeglądania publikacji w formacie DjVu

Poniżej został opisany sposób przeglądania publikacji w formacie DjVu dla środowiska Windows. Instrukcja dotyczy publikacji zamieszczanych w bibliotekach cyfrowych opartych o system dLibra. Przykłady przygotowano dla przeglądarek: Mozilla Firefox 37, Internet Explorer 11 oraz Google Chrome 42. Do wyświetlania plików DjVu wykorzystywana jest przeglądarka plików DJVU, możliwa do pobrania pod adresem: http://www.djvu.com.pl/download/DjVuBrowserPlugin.msi.

Do wyświetlania publikacji w formacie DjVu zalecane jest korzystanie z przeglądarki Firefox.

Więcej: https://confluence.man.poznan.pl/community/pages/viewpage.action?pageId=47024412